У вівторок, 22 серпня, на території Київського політехнічного інституту, відкрили новий меморіал, присвячений українським авіаконструктам.
Памʼятник створений у вигляді хлопця, який запускає в небо паперовий літак. Це — уособлення науковців-авіаторів, які вчилися і працювали в КПІ. На кшталт, Ігоря Сікорського, Сергія Корольова та братів Касьяненків, розробками яких користуються в усьому світі.
Створення скульптурної композиції підтримала українська компанія Ajax Systems, яку заснував випускник КПІ Олександр Конотопський. Нашому виданню він розповів, що КПІ — це особливе для нього місце. У цих стінах навчались його батьки, а 15 років тому і він закінчив цей університет.
«Багато моїх колег з Ajax Systems теж вихідці з КПІ. Те, чому нас навчили тут — зіграло велику роль в нашому житті. Відтак, до 125-річчя університету компанія порадилась та вирішила зробити меморіал авіаконструкторам. Чому саме їм? У КПІ була і залишається дуже сильна авіашкола, яка принесла Україні багато здобутків. Таким чином ми хотіли відзначити цих видатних людей», — зазначив Олександр.
Засновник та СЕО Ajax Systems також підкреслив, що на сьогодні авіація набуває нових сенсів — надважливі у бою дрони, винищувачі.
Відтворював ідею меморіалу заслужений художник України Анатолій Валієв. Митець розповів: через велику війну робота затягнулась, і загально над скульптурою він працював два роки.
«Я ретельно підійшов до відтворення загального образу авіаконструктора. З фотографій, що збереглися в Музеї авіації я вивчав тодішніх студентів. І зараз ви бачите одяг, мундир та аксесуари того часу. Хлопець перед вами — молодий, вишуканий, його очі горять мрією підкорити небо», — прокоментував пан Анатолій.
На думку скульптора, ця постать надихатиме нове покоління мріяти та реалізовувати свої найшаленіші ідеї.
Меморіал створений з бронзи та українського граніту. Довкола нього облаштували новий сквер, який назвали «Піонерів Авіації».
Ректор КПІ Михайло Згуровський розповів, що це історичне місце.
«Ця частина території КПІ присвячена внеску українських інженерів в розвиток авіації, космонавтики та ракетобудування. Саме на цьому місці перші конструктори авіації, студенти КПІ, інженери, викладачі збирали та перевіряли окремі елементи літаків. Тому, нам видалось важливим відтворити це історичне й символічне місце. Створити тут сквер», — наголосив Михайло Згуровський.
Раніше журналісти «Вечірнього Києва» розповідала про талановитих студентів КПІ. Одні — розробляють фільтр, який очистить воду з болота, а інші — створюють колінний протез для поранених військових.
Фото в тексті — Даші Гришиної
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua