Основою експозиції є світлини, зроблені членом Національної спілки фотохудожників України, учасником Революції Гідності Олександром Тимошенком під час революційних подій 2014 році. Олександр Тимошенко на Майдан ще вийшов 26 листопада 2013 року, зрозумівши, що відбуваються непрості події. Протягом трьох місяців він фотографував віче, барикади, на початках входив до Координаційної ради Майдану.
Олександр Тимошенко пригадує події 9-річної давнини. Фото: Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»
Поряд з його фотографіями розміщені сучасні знімки, зроблені волонтерами та військовослужбовцями, що оповідають про боротьбу українців проти повномасштабного вторгнення російської федерації.
Біля історичних світлин — знімки та твори про сучасну війну. Фото: Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»
На виставці також представлені мистецькі твори членів Національної спілки художників України: гобелен із образом святого архангела Михаїла, виконаний майстром текстилю Василем Андріяшком та панно Галини Дюговської.
Своєрідним символом пам’яті та віри у перемогу Свободи є композиція з лелеками-оригамі, створена дітьми Печерського району Києва.
У межах проєкту експонується інсталяція «Керамічні сльози України» французького митця Жана Марка Лєфевра. Автор створив цю інсталяцію влітку 2022 року на підтримку України.
Виставка «Це все про Свободу» працюватиме до 28 лютого.
Де: перший ярус Великої лаврської дзвіниці Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», вул. Лаврська, 9
Телефон для довідок: (044) 406 63 59; (050) 276 00 94.
21 лютого в Українському домі відкриють фотовиставку про роботу Червоного Хреста під час війни. У межах проєкту для відвідувачів пройдуть тренінги з мінної безпеки, першої домедичної та психологічної допомоги.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua