Всупереч усім викликам сьогодення у Києві продовжують розбудовувати та покращувати систему протидії та запобігання насильству, аби постраждалі особи отримували якісні послуги. Про це повідомила заступниця голови КДМА Марина Хонда.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда. Фото: Олексій Самсонов
«На сьогодні, в наших кризових кімнатах перебуває 12 осіб, а в притулках для постраждалих 5 осіб, двоє з яких — діти, — зазначила Марина Хонда. — Днями завершилися ремонтні роботи в одному з притулків для жінок Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
У закладі відремонтували фасад та замінили вхідні двері. Замінили санвузли та облаштували ще одну додаткову душову кабіну, повністю замінили сантехніку. Також приміщення було утеплено, що зараз вкрай необхідно в нинішній ситуації в енергосистемі».
У закладі замінили санвузли та облаштували ще одну додаткову душову кабіну, Фото: фб-сторінка Марини Хонди
Ремонтні роботи здійснені за позабюджетні кошти із залученням партнерів: БФ «Ініціатива», Асоціації експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству, Фонду Народонаселення ООН в Україні в рамках проєкту «Міста та громади вільні від насильства.
За минулий 2022 рік у столиці в кімнатах кризового реагування перебувало 97 осіб (58 дорослих та 39 дітей) та ще 35 — у притулках. З 24 лютого в притулки було поселено 12 жінок і чотири дитини. Водночас мобільні бригади допомогли консультаціями ще 259 жителям столиці.
Питання насильства ускладнилося через повномасштабне вторгнення. Київ у співпраці з поліцією та іншими службами продовжує розбудовувати систему протидії цьому явищу. Для тих, хто страждає від домашнього насильства, працюють кризові центри, притулки, мобільні бригади, психологи, юридичні консультанти, а також телефон довіри.
Міська цілодобова служба «Телефон довіри»: (044) 272-15-00 (зі стаціонарного) та 1500 (з мобільного).
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua