Починаючи з моменту повномасштабного вторгнення в Україну російської армії у лютому 2022 року, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» намагався не тільки віднайти способи захистити частину об’єкта зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від руйнування. Про це повідомили у заповіднику.
Заповідник звернувся до міжнародних організацій з проханням сприяння в забезпеченні безперебійного електричного живлення будівель, зокрема, за рахунок альтернативних джерел енергії.
Електроенергія необхідна для безперебійної роботи. Фото: заповідник Києво-Печерська лавра
Завдяки співпраці з Українським центром мистецької допомоги (Україна — Німеччина) між Національним заповідником «Києво-Печерська лавра», ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ВОЛАНТІС» (Україна) та Німецько-українським товариством з економіки та науки було підписано Договір про передачу, встановлення та налаштування сонячної електричної станції для енергозабезпечення заповідника.
Взимку у сонячний день економія електроенергії складатиме від 30 кВт на годину. Фото: заповідник Києво-Печерська лавра
На даху технічної будівлі встановили 194 сонячні панелі, з яких складається станція. Завдяки її роботі у зимовий сонячний день економія електроенергії складатиме від 30 кВт на годину.
Два головні храми Києво-Печерської лаври повернули державі. А саме Успенський собор та Трапезну церкву. А 7го січня сталася історична подія — в Успенському соборі відправила службу ПЦУ, її очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua