Україна встановила особи сотні тисяч російських військових, які воюють проти нашої держави. Нині їх перевіряють на причетність до воєнних злочинів. Про це повідомив керівник департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
«Є відповідні бази даних, де є всі ідентифіковані росіяни — військові, працівники розвідок. Не всі з них вчиняли воєнні злочини. Це теж важливо розуміти — на жаль, перетин кордону військовим під час збройного конфлікту за міжнародними стандартами не є злочином. А ми орієнтуємося на ці стандарти, для нас верховенство права має значення», — пояснив він.
Юрій Бєлоусов. Фото: Стас Юрченко, Ґрати
Є категорія «потенційно підозрюваних», який перевіряють на причетність до воєнних злочинів. Таких налічується десятки тисяч.
Також є 386 офіційно підозрюваних у вчиненні воєнних злочинів. Щодо 225 з них вже направили обвинувальні акти до суду і 54 особи засудили.
У відповідь на питання про те, чи є серед них засуджені не за заочною процедурою і хто вони, керівник департаменту війни сказав:
«Із 54 вироків 15 — реальні, не заочка. Як правило, це військові невисокого рангу, рядові або офіцери нижчої ланки, тому що генерали не потрапляють під час бою в наші руки, хоча і гинуть тут, на щастя для нас».
Більшість злочинців засуджені за заочною процедурою, але є певний відсоток військовополонених.
«Тут ми жодним чином не порушуємо Женевських конвенцій. Тобто, узятого в полон і обвинуваченого тримають у цих місцях тримання (таборах для військовополонених — ред.) до моменту вироку. Зрозуміло, що якщо ми помістимо його в СІЗО, то життя його буде коротким», — додав Бєлоусов.
Нещодавно підозру оголосили російському майору, який під час окупації Київщини прострелив ногу пенсіонеру.
Також про підозру повідомили російському генералу за бомбардування Маріуполя.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua