З полону на батьківщину повернулися 12 українців, повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Медики з полоненим.
«Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині. Також повернуто двох цивільних, яких агресор утримував як заручників: із села Липці Харківської області та Маріуполя», — інформують в телеграм-каналі Координаційного штабу в понеділок.
Представник Координаційного штабу з одним з полонених.
Медики везуть важкопоранених, звільнених з полону.
Звільнені військові — з ЗСУ. Пишуть, що вони з 518 окремого батальйону спеціального призначення, з 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, 95 окремої десантно-штурмової бригади, а також 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр», з 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади й 57 окремого стрілецького батальйону.
«Серед повернутих важкопоранених троє військових і двоє цивільних громадян України. Відповідно до Женевських конвенцій, цивільних людей взагалі не мали б брати у полон. Однак констатуємо взяття росіянами у заручники наших громадян та ненадання їм необхідної медичної допомоги», — розповідає Дмитро Лубінець, Уповноваженний з прав людини.
В координаційному штабі нагадали, що 24 березня Україна добровільно та без жодних умов повернула до Росії усіх п’ятьох важкопоранених полонених, які були транспортабельними. Це відповідає вимогам міжнародного гуманітарного права.
«Натомість держава-агресор вирішила відпустити лише п’ятьох важкопоранених українців, а не всіх, як того вимагають підписані РФ міжнародні конвенції. Це промовисто демонструє небажання ворога дотримуватися Женевських конвенцій, нічим не виправдану жорстокість стосовно важкопоранених і кричущу відсутність зацікавленості у налагодженні подальших обмінів для особливо вразливих категорій полонених і цивільних заручників», — акцентують у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Взагалі з початку широкомасштабного вторгнення з полону звільнено вже дві тисячі п’ять українців.
Сьомого березня цьогоріч Україна повернула з російського полону ще 130 воїнів. Додому повернулися 126 наших захисників і чотири захисниці.
Раніше Україна повернула з російського полону 116 захисників і забрала тіла трьох загиблих воїнів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua