Йдеться про втрачений врожай внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС.
Як зазначають в Міністерстві агрополітики та продовольства України, у постанову Кабінету міністрів прописано, що розмір компенсації — 3 318 грн за одну сотку земельної ділянки, на якій втрачено врожай.
У Постанові зазначено, що допомога надається на площу не більше: 20 соток у Миколаївській області (тобто максимальний розмір компенсації — 66 360 грн). Та не більше 30 соток у Херсонській області (максимальний розмір компенсації — 99 540 грн).
Все втрачене на площі, що перевищує ці норми, не компенсуватиметься.
Згідно з Порядком надання одноразової грошової допомоги, постраждалий повинен підтвердити право власності на земельну ділянку витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; державним актом на право приватної власності на землю або державним актом на право власності на земельну ділянку (у разі відсутності відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та ïx обтяження у Державному реєстрі прав на нерухоме майно).
Крім того, до першого вересня слід подати відповідну заяву. Комісія протягом 10 робочих днів розглядає зазначені заяви у порядку черговості їх отримання. Далі здійснює обстеження земельних ділянок, на яких втрачено врожай овочів, складає відповідний акт та визначає суму допомоги кожному одержувачу.
Насамкінець, складає перелік та подає його обласним військовим адміністраціям. Ті на підставі отриманого переліку ухвалюють до 1 жовтня 2023 року рішення про нарахування допомоги та надсилають його структурним підрозділам, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку. Допомогу перерахують на банківські рахунки отримувачів.
До теми: під час засідання Уряду 18 липня було затверджено постанову про експериментальний проєкт початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвала росія. Вартість відбудови може скласти до 1,2 мільярда доларів.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua