У ДСНС Київської області говорять про небезпеку для екології. Тільки за минулу добу їх підрозділи 22 рази залучалися до ліквідації пожеж.
Тому рятувальники розпочали превентивну роботу з населенням. Також працюють спеціальні моніторингові групи.
У ГУ ДСНС Київщини говорять про складність у ліквідації загорянь екосистем. Адже невеликі горіння трав’яного настилу за декілька годин перетворюються на масштабні пожежі торфовищ і лісових масивів.
Селянам нагадують про заборону палити суху траву й сухе гілля
«Саме тому, аби запобігти розповсюдження вогню на великі території в області почали працювати спеціальні моніторингові групи, в складі яких працівники ДСНС, представники місцевих органів влади та Національної поліції. На визначених територіях після отримання спеціального дозволу вони здійснюють аеророзвідку і виявляють місця горіння, спалювання сухої рослинності і потенційних порушників — паліїв», — пояснили у ГУ ДСНС в Київській області.
Громадян застерігають: кожен з тих, хто палить траву, сухостій та сміття повинен розуміти — це злочин, який карається законом. І порушника буде покарано.
Всі координати осередків загорянь, навіть у важкодоступних місцях, надаються до оперативної служби і техніка терміново виїжджає на гасіння пожежі.
Таким чином рятувальники намагаються запобігати і боротися з екологічним лихом, яке щорічно виникає в області і столиці внаслідок пожеж в екосистемах.
Крім того, небезпека чатує на громадян у полях та лісах Київщини. Протитанкову міну знайшли в сухій траві за Гостомелем. Її помітили місцеві жителі сьогодні, 17 березня. Вони одразу повідомили про виявлений боєприпас до Бучанського управління поліції. Наразі на місці працюють правоохоронці та фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Поліцейські Київщини закликають громадян бути обережними в період весняно-польових робіт та планування відпочинку на природі. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів просять повідомляти на спецлінію «102».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua