Із початку року оперативні підрозділи комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» відпрацювали 2 785 виїздів, під час яких було врятовано 126 громадян, а співробітники комунальної організації «Муніципальна охорона» виявили та припинили 13 000 правопорушень адміністративного та кримінального характеру.
«Підсумовуємо один із найскладніших та найтяжчих років у житті нашого міста, цілої країни. Війна ускладнила все: умови життя людей, умови праці державних службовців, співробітників комунальних підприємств. Але ми вистояли у найтяжчий період для нашої столиці, коли місто постійно піддавалося атакам російської агресії у лютому-березн, — зазначив директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук. — Працювали з особливою відповідальністю, безперервно. Щодоби виходили на службу, щодня виконували завдання, долали наслідки надзвичайних ситуацій і попереджували їх, патрулювали місто, виїжджали на виклики й надавали допомогу. Тож завершуємо 2022 рік, попри все, з помітними результатами».
Він зауважив, що від початку цього року для попередження надзвичайних ситуацій (НС) та ліквідації їхніх наслідків оперативні підрозділи КАРС «Київська служба порятунку» здійснили 2 785 виїздів, під час яких було врятовано 126 громадян. Зокрема, відпрацьовано:
- 1869 виїздів на НС соціального характеру (нещасні випадки з людьми, деблокування постраждалих);
- 395 виїздів для профілактики НС (обстеження об’єктів та територій на наявність вибухонебезпечних предметів або шкідливих речовин);
- 352 виїзди на НС техногенного походження (внаслідок аварій та катастроф, наявності шкідливих речовин у навколишньому середовищі, раптового руйнування будівель та споруд);
- 169 виїздів на НС природного характеру (через метеорологічні явища).
Комунальна організація «Муніципальна охорона» щоденно забезпечує охорону комунального майна Києва, дбає про громадський порядок, а також протидіє і запобігає кримінальним та адміністративним правопорушенням. За 2022 рік співробітники «Муніципальної охорони» міста Києва виявили та припинили понад 13 000 правопорушень адміністративного та кримінального характеру. Серед них:
- порушення комендантської години — 5591;
- куріння тютюнових виробів у заборонених місцях — 3344;
- розпивання алкогольних напоїв на об’єктах комунальної власності та в громадських місцях міста Києва — 2963;
- вигулювання собак без повідків та намордників чи в невідведених для цього місцях — 763;
- випадки керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння — 13;
- зафіксовано незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів — 15;
- порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів — 53;
- факти незаконної порубки лісу — 3;
- крадіжка чужого майна — 27;
- незаконне зберігання холодної та вогнепальної зброї — 11.
Також врятовано 22 людських життя і розшукано 41 дитину, що загубилася у парках та на вулицях міста.
Роман Ткачук відзначив рятувальників та співробітників за самовідданість, Фото: КМДА
За відповідальну роботу та самовідданість Роман Ткачук вручив Почесні грамоти та Подяки Київського міського голови рятувальникам КАРС «Київська служба порятунку», співробітникам КО «Муніципальна охорона» та працівникам Департаменту.
«Рішуче прямуємо у 2023-й. Попереду багато роботи, і наше завдання — запобігати та реагувати на всі надзвичайні ситуації для захисту мешканців і майна нашого міста», — наголосив Роман Ткачук.
На час новорічно-різдвяних свят поліція посилила заходи безпеки у Києві та надала нові контакти для звернень.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua