92-гий день народження у кінотеатрі присвячують незламності, дружбі та єдності.
«Після довгих міркувань вирішили вже ж символічно відсвяткувати цей день, адже лише об’єднавшись і згуртувавшись ми стаємо сильніші, — зазначають у кінотеатрі. — В дружній неформальній атмосфері ми зустрінемося з тими, хто був з нами „і в скруті, і в радості“, підтримував з перших днів повномасштабного вторгнення, допомагав, та вірив в нас — з нашими глядачами!»
Для друзів кінотеатру цього дня, 29 січня, підготували цікаву програму
15:00 — базар плакатів за донати
У закладі даруватимуть старі кіноплакати за донати. Кошти підуть на кровоспинні препарати для наших захисників — 128-й штурмовій та 63-й танковій бригадам.
Усі бажаючі зможуть обрати той кіноплакат, яким хотіли б прикрасити свою стіну чи стіну ваших друзів, перевести довільну суму на благодійний рахунок, показати скрін працівнику та забрати постер.
«У нас немає списку усіх плакатів, але це кіноплакати різних розмірів, сіті-лайти, які використовувалися для анонсування фільмів в нашому кінотеатрі», — зазначають у закладі.
16:00 — творчий вечір «Жовтень запрошує друзів»
До дня народження у кінозалі лунатиме поезія та музика.
Українська акторка кіно, театру та телебачення Наталя Васько виступить з ліричним читанням, поетеса Тетяна Власова декламуватиме власні вірші, які влучно віддзеркалюють почуття під час війни, актриса Єлизавета Красніченко представить поетичну міні-програму, а поет Олександр Козинець читатиме короткі вірші зі збірки «Мамо, твій син — літак».
Музичні композиції гостям даруватимуть камерний хор «Moravski» та співачка, викладачка, диригентка, заслужена діячка естрадного мистецтва України Леся Королик, яка виконає попурі колядок Західної України.
Два роки тому «Жовтень» збирав друзів на ювілей. Фото: кінотеатр «Жовтень»
Найкращим привітанням буде допомога військовим. У день свого народження в кінотеатрі збирають кошти на кровоспинні препарати для 128-ї штурмової та 63-ї танкової бригадам. Теплі речі теж будуть доречними — це можуть бути термо- чи вовняні шкарпетки, рукавички та інше. Їх можна приносити в кінотеатр з 10:00-21:00.
Адреса кінотеатру: вул. Костянтинівська, 26 (ст.м. Контрактова площа)
Вхід — вільний.
Кінотеатр «Жовтень» розпочав роботу у Києві в 1931 році під назвою «Дев’яте Держкіно» за адресою вул. Констянтинівська, 26. «Пролетарська правда» у 1931 році зазначала, «це буде не тільки театр, а і лябораторія пролетарської культури», при кінотеатрі працювала читальня, бібліотека, ігрова кімната та тир.
Будівля кінотеатру «Жовтень» була побудована у стилі конструктивізму, що був дуже популярним у 1920—1930 рр. XX ст. Основною рисою цього стилю є економність та простота кожної форми, наявність цікавих та незвичних геометричних фігур або ліній.
За час свого існування «Жовтень» жодного разу не змінював свого призначення. У роки нацистської окупації назву змінили на «Глорію». А в 1943 році, після визволення Києва, кінотеатр отримав свою нинішню назву. Російська назва — «Октябрь» — так і не прижилася.
2014 року кінотеатр серйозно постраждав від пожежі внаслідок умисного підпалу. Відновлення будівлі тривало майже рік за фінансової участі КМДА та патронатної діяльності громадських активістів — зокрема, ініціативи «Врятуй „Жовтень“».
Сьогодні в кінотеатрі працює шість залів, діють знижки для школярів, студентів, пенсіонерів.
З четверга по неділю у «Жовтні» підключають генератор. Тож глядачі мають змогу подивитися кіно попри відключення світла.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua