Цього тижня у столиці презентують нові постановки, зокрема на сцені Театру Франка покажуть очікуваний «Візит» з Наталією Сумською у головній ролі. Також у книгарні зіграють уривок з «Украденого щастя» та обговорять роль театру під час війни.
«Візит» у Театрі Франка
Вистава поставлена режисером-постановником Давидом Петросяном за однією із найвідоміших п’єс класика швейцарської літератури Фрідріха Дюрренматта (1921-1990) «Візит старої дами» (1956).
Його парадоксальні, сповнені гротеску і «чорного гумору» твори із захоплюючими інтригами, абсурдністю ситуації, в які потрапляють персонажі, і в той же час глибинним знанням людської психології, приваблюють не одне покоління митців світового театру.
За сюжетом Клер Цаханасян (Наталія Сумська) повертається до свого міста, звідки через зраду коханого Альфреда Ілля (Олексій Богданович та Олег Стальчук), звинувачена у розпусті і народженні позашлюбної дитини, мусила втекти. Але тепер вона міліардерка і має свої плани щодо візиту, як помститися за заподіяне їй зло.
Олексій Богданович у ролі Альфреда Ілля. Фото: Театр Франка
«Прем’єра вистави мала відбутися ще рік тому. Після місяця репетицій ми змушені були зупинити процес роботи через війну та повномасштабне вторгнення. За цей рік змінилося і усвідомлення тексту, і рішення вистави, — розповів режисер Давид Петросян. — Було багато сумнівів чи варто далі працювати над цим текстом. Зрештою, характер вистави набув більш аскетичного рішення. Зменшилась кількість персонажів аби зробити акцент на стосунках головних героїв.
Сценографічний простір — образ самотнього шахтарського містечка, де зупинилося життя, — лишається актуальним і сьогодні. Як висловлюється мер містечка, роль якого виконує Остап Ступка та Богдан Бенюк, «підіть на благородну жертву, вбийте себе, аби наше місто знову воскресло». Геніальні тексти великих драматургів розкриваються в будь-якій країні і в будь-який час за умови уважного погляду на них як постановочної групи, так і глядача».
Давид Петросян виступив також автором музичного оформлення. У виставі окрім живого оркестру, звучатимуть добре відомі глядачам композиції, зокрема, з опери «Дон Жуан».
«Так само, як в опері Моцарта „Дон Жуан“ статуя Командора оживає, аби помститись Дон Жуану, так і героїня Наталії Сумської — Клер Цаханасян — оживає з тіні минулого, аби відплатити за заподіяне їй зло, скоєне Альфредом, роль якого виконує Олексій Богданович», — пояснює він.
Коли: 30 та 21 березня о 17:00
Де: Театр Франка, площа Івана Франка,
Вартість квитка: 50-700 грн.
«Матір моєї мами» у Молодому театрі
У виставі йдеться про три покоління. Фото: Молодий театр
Театр не зраджує своїй традиції говорити з гумором про серйозне.
Цього разу прекрасна жіноча команда створила іскрометну комедію, що занурює в містично-іронічний світ, у якому три покоління — бабуся, мати й донька — ніяк не можуть знайти відповідь на споконвічне жіноче питання: чому від них усе життя тікають чоловіки?!
От і зараз — за декілька днів до весілля зникає Саша, наречений бабусі. Можливо, розгадка не така вже й проста, як усім здається? Можливо, винна у всьому… покійна прабабуся?
То ж чи буде розкрито таємницю роду, і чи будуть колись щасливими жінки в цьому домі? Та куди все ж таки зник і чи повернеться наречений Саша?!
Відповіді на ці та інші питання в сучасній українській матріархальній комедії за п’єсою Дар’ї Кулік, що написана в рамках проєкту «Майстерня Молодого. Драматург#2».
Поставила виставу режисерка Дарія Назаренко. На сцені грають акторки Молодого Тетяна Стебловська, Олена Узлюк, Світлана Бочарова, Ніколетта Мочані та Альона Якименко.
Коли: 30 березня о 18:00
Де: Молодий театр, вул. Прорізна, 17, камерна сцена
Вартість квитків: 250 грн.
Книжково-театральний фестиваль
Видавництво Vivat та Молодий театр запрошують на книжково-театральний фест.
Відвідувачі зможуть побачити уривок з п’єси Івана Франка «Украдене щастя» у виконанні акторів Молодого театру. Для того, щоб ще більше поринути в історію п’єси, літературознавиця, викладачка проектів «Літосвіта2 і «Нобілітет» Богдана Романцова разом з письменницею Світланою Тараторіною розкажуть про те, які були умови та передумови створення цього твору.
Одна з найпопулярніших українських акторок Ірма Вітовська разом з поетом Остапом Сливинським почитають вірші з антології поезій, створених в часі війни, яку видавництво Vivat готує спільно з PEN Ukraine. Це унікальна можливість почути ще неопубліковані поезії
Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова та художній керівник Молодого театру Андрій Білоус поговорять про культуру під час війни: як культурні установи долають кризи і що допомагає їм йти вперед. Модератор розмови — Вадим Карп’як.
Коли: 28 березня о 18:00, 31 березня та 3 квітня о 17:00.
Де: книгарня Vivat, вул. Петра Сагайдачного, 8
Вхід на всі події вільний.
Окрім цього для усіх відвідувачів події (з годину до, під час івенту та годину після) за промокодом «Vivat+Молодий» буде діяти знижка -30% на все під час події.
У столиці проходять спеціальні покази фільму «Памфір»: особливості картини.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua