У Національному музеї Шевченка можна оглянути:
— основну експозицію,
— виставку «Сила в різноманітті».
Представлені роботи 11 художників з Харкова, Львова та Кракова. Картини були створені за останній рік після початку російського вторгнення в Україну і несуть на собі відлуння складних і трагічних переживань, емоційно і тонко переданих в роботах митців.
— «Піднятися до себе»
Проєкт пропонує можливість поміркувати про пропрацювання досвіду, психологічних і соціальних проблем воєнного часу за допомогою мистецтва — малюнків Тараса Шевченка та робіт сучасних художників Антона Логова і Андрія Дудченка.
— «Сковорода. На межі часів»
Тож шлях, який обрав свого часу Сковорода, може слугувати для нас орієнтиром. Це шлях до пізнання себе, який ніколи не закінчується, на якому людина ділиться досвідом і приймає досвід. У рамках експозиції виставки за допомогою численних інтерактивних елементів поєднують і нашаровують смисли, пропонуючи порефлексувати над ідеями найвпливовішого українського філософа.
Графік роботи: 10:00 — 18:00
Адреса: Бульвар Тараса Шевченка, 12
22 травня о 16:00 у Національному музеї Тараса Шевченка в рамках відзначення Дня перепоховання Тараса Шевченка відбудеться благодійний захід — літературно-музична композиція (вистава) «СОН. Ніч перед Вічністю».
У заході візьмуть участь артисти Національного театру імені Івана Франка: народні артисти України — Тарас Жирко (режисер-постановник), Євгеній Ніщук, Тетяна Олексенко; заслужені артисти України — Олексій Паламаренко; Лариса Красовська; звучатиме музика Баха у виконанні струнного дуету, кращих музикантів театру Франка- Андрія Коляди (скрипка) та Міли Степанової (альт).
Вхід за благодійним внеском безпосередньо на заході. Благодійні внески будуть спрямовані на відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди, а саме на поповнення фондів.
22 травня у День перепоховання Тараса Шевченка в Україні в Будинку-музеї Тараса Шевченка відбудуться:
12:00 «22 травня — Шевченко повертається додому». Зустріч із відомими шевченкознавцями Надією Орловою та Ігорем Ліховим
14:00 Виступ студентів актрського курсу Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого (майстерня С. Мойсеєва, педагог сценічного слова Т. Кобзар). Поетична композиція за творами Т. Шевченка та «Заповіт» мовами народів світу.
15:00 Концерт Тараса Компаніченка, сучасного кобзаря, лідера гурту «Хорея Козацька», народного артиста України, воїна ЗСУ.
Пропонують також перегляд фільму «Тарас Шевченко» (1926)
Графік роботи: 10:00 — 18:00
Адреса: провулок Тараса Шевченка, 8а
Вхід до музею безкоштовний.
Хата на пріорці. Фото: Музей «Хата на пріорці»
Музей «Хата на пріорці» знаходиться на історичній околиці Києва, де у 1859 році жив Тарас Шевченко.
22 травня вхід до музею за безкоштовним квитком. Музей працюватиме в ці дні у звичайному режимі з 10.00 до 18.00 (каса до 17.00)
Екскурсійне обслуговування в безкоштовні дні оплачується. Екскурсія (до 5 осіб) — 100 грн.
Детальну інформацію можна дізнатися за номером телефону: +38 (044) 432 76 27.
Адреса: Пріорка, вул. Вишгородська 5
У столиці демонструють виставку зображень ретро-автобусів: де побачити. Яскраві скетчі на тему старих автобусів Поштової служби Австрії, Німеччини, Швейцарії та інших країн створив сучасний український художник Віктор Зінченко.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua