Візуальна культура стародавньої та сучасної Японії вже понад століття надихає багатьох європейських митців та дизайнерів на пошуки нових мистецьких форм та сенсів.
Не винятком є так і сучасні українські молоді митці, що цікавляться багатьма проявами японської культури.
Виставка присвячена 30 річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Фото: Світлана Сова
Фото: КНУКіМ
Фото: КНУКіМ
В експозиції «Спільне сонце», що проходить в художній галереї «Митець» представлені понад 80 робіт студентів і викладачів кафедри графічного дизайну двох вишів Києва: Національного університету культури та мистецтв та Київського університету культури.
Голова секції плакату КОНСХУ Андрій Будник та студентка Тетяна Тоцька. Фото: КНУКіМ
Захід відбувається за підтримки Посольства Японії в Україні та має на меті не лише культурно-дипломатичну, але й просвітницьку функцію.
Виставка складається з творів живопису і графіки, виконаних у традиційних техніках, а також із різних видів розробок графічного дизайну — плакатів, пакування, настільних ігор та ілюстрацій.
Учасники проєкту на відкритті виставки у галереї «Митець» Фото: КНУКіМ
Ідейною натхненницею виставки та організаторкою виступила завідувачка кафедри графічного дизайну Наталя Удріс-Бородавко. Також серед викладачів свої роботи представили: Наталія Лопухова, Андрій Будник, В’ячеслав Снісаренко, Оксана Чуєва, Віктор Ареф’єв та спеціалістка з каліграфії Катерина Корчагіна.
Метою проєкту є відтворення у віртуальному мистецтві тієї ролі, яку відіграє японська культура в духовному світогляді українців, переосмислити кліше і встановити нові, іноді зовсім несподівані зв’язки та смисли.
Фрагмент експозиції. Фото: КНУКіМ
«Молоді дизайнери по-новому прочитують та інтерпретують сюжети й стилістику, а також відшукують спільності у ставленні до навколишнього світу, символіці, культурних об’єктах, традиціях між японською та українською культурами», — розповідають куратори експозиції.
Майстер-клас янонської каліграфії. Фото: КНУКіМ
За їхніми словами, глобалізаційні процеси сприяють зближенню культур, втім залишається до кінця не розкрита загадковість кожної з них, якщо мотивує до творчості. Це проявляється в численних графічних ілюстративних образах та проєктах, що створюються митцями відповідно до провідних сучасних тенденцій.
Експозиція триватиме до 17 грудня. Фото: Сергій Коміссаров
Також у межах виставки відбувся захопливий майстер-клас з каліграфії від японського майстра Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського Хітоші Накамури, який, окрім іншого, ієрогліфами написав надважливе слово сьогодення для кожного українця — «ПЕРЕМОГА».
Коли: до 17 грудня
Де: Художня галерея «Митець» Національної спілки художників знаходиться за адресою: вулиця Велика Васильківська, 12.
Вхід вільний.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua