У столиці стартував ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє», який триватиме до 28 червня.
Засновник цієї події — Київський університет імені Бориса Грінченка — запрошує до участі молодь віком від 14 до 35 років.
Мета Фестивалю-конкурсу — поширення патріотичних ідей засобами мистецтва, виявлення і підтримка талановитої молоді, сприяння становленню української та європейської ідентичності, заохочення до патріотичної творчості захисників і захисниць України через участь у мистецьких проєктах.
Фестиваль-конкурс проводиться у двох категоріях — «Професіонали» та «Аматори» за номінаціями:
- образотворче мистецтво — живопис (олія, акварель, гуаш, змішана техніка, авторська техніка); графіка (малюнок, ілюстрація, друковані зображення: гравюра, літографія, екслібрис, монотипія, пастель);
- декоративно-прикладне мистецтво та художні ремесла;
- фотомистецтво — документальне фото, художня фотографія, прикладне фото (плакати, оформлення книг тощо), репродукція, реклама;
- вокальне мистецтво — академічний вокал,
- естрадний вокал, народна пісня, патріотична українська пісня, авторська пісня;
- хорове мистецтво;
- інструментальне виконавство — обробка та варіації на теми українських пісень і танців, колаж із тем сучасних українських пісень, твори українських композиторів та авторські програмні твори патріотичної тематики, джазові імпровізації на теми українських мелодій;
- хореографічне мистецтво — класичний танець, народно-сценічний танець, бальний танець, сучасна хореографія;
- театральне мистецтво — драма, музичний театр, театр пантоміми, ляльковий театр, театральна мініатюра;
- літературна творчість — поезія, художня проза (оповідання, новели, есе);
- художнє слово — літературно-музична композиція, моновистава;
- дизайн — графічний дизайн (плакат), арт-дизайн;
- журналістика — інформаційно-аналітичні жанри (інформаційний паблік, інтерв’ю, репортаж, стаття, огляд), художньо-публіцистичні жанри (експеримент, зарисовка, стаття, есе, нарис, історія);
- медіамистецтво — графічно-візуальні роботи: комп’ютерне мистецтво (кібер-арт, медіа-арт, медіаінсталяція, анімація), саунд, відеоролик (музичне відео (кліп), соціальна реклама, буктрейлер, відеопоезія).
Можна взяти участь як в одній, так і в кількох номінаціях. Учасники також можуть подавати роботи/виступи в номінаціях, не зазначених у переліку. На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.
У зв’язку з дією воєнного стану в Україні допускаються фото та відеозаписи, створені в домашніх умовах. Наявність у конкурсній програмі творів українських авторів є пріоритетним. Заміна репертуару після реєстрації заявки не допускається.
Заявку на конкурс із прикріпленою роботою/виступом потрібно відправити до 15 червня через гугл-форму. Участь безкоштовна.
У кожній номінації створено журі, до якого входять діячі культури та мистецтва України, науковці, мистецтвознавці, культурологи, представники громадських організацій. Обиратимуть найкращих онлайн.
Переможці в номінаціях нагороджуються дипломами (I, II, III ступеня), за окремим рішенням журі — дипломами Гран-прі, спеціальними відзнаками. Інші учасники Фестивалю-конкурсу отримають пам’ятні дипломи.
Гала-концерт та виставка робіт (презентація медіапроєктів) переможців, а також церемонія нагородження відбудуться очно за умови гарантування організаторами безпеки життя та здоров’я учасників.
За інших обставин заходи проведуть онлайн із записом та поширенням відеоверсії на електронній сторінці Фестивалю-конкурсу
Молодіжний дім у центрі Києва запрошує організації проводити заходи для молоді. У просторі можна безкоштовно проводити зустрічі, навчальні та творчі події, виставки.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua