Андрій Любка — автор 3 збірок поезій та 10 прозових книжок (романи, есеї, оповідання). Народився в Ризі (Латвія), де тоді навчалася його мама. Довгий час мешкав у місті Виноградові Закарпатської області. Закінчив Мукачівський ліцей і навчався в Ужгородському національному університеті (українська філологія) та Варшавському університеті (балканські студії).
Учасник багатьох українських та європейських літературних фестивалів, окремі твори перекладені 15 мовами світу.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну збирає кошти на автомобілі, купує джипи та пікапи і за кермом відвозить їх на Схід із друзями в різні підрозділи ЗСУ та ТрО. Перший автомобіль для бійців письменник придбав 19 квітня 2022 року. Гроші на нього зібрали за 12 годин. А під кінець року Андрій Любка придбав і передав у Бахмут вже 100-ий автомобіль.
Окрім активного волонтерства та регулярних поїздок на прифронтові території, автор встигає представляти Україну на закордонних культурних подіях і фестивалях. Зокрема і з новою збіркою короткої прози «Щось зі мною не так», яка побачила світ у видавництві «Меридіан Черновіц» на п’ятому місяці повномасштабної війни в Україні.
Це книжка пригод і настроїв, реальних історій і автобіографічних вигадок, універсальний порадник і атлас туристичних маршрутів. У цих текстах свідки Єгови п’ють коньяк, Мілан Кундера опиняється в басейні, а водії «мерседесів-спринтерів» женуться за каретами швидкої допомоги.
Абсурдно, зате пізнавально, часом меланхолійно, але частіше кумедно. Сподобається тим, хто прочитав попередні збірки автора «Спати з жінками» і «Саудаде».
«Для мене цей тур — це передусім перекличка. Щоб побачити давніх друзів, подивитися на улюблені міста, переконатися, що всі ми тут досі в строю і кожен на своєму місці робить щось для перемоги, ― розповідає Андрій Любка. ― Книжка — це місток до людей, і такі зустрічі — це спроба вирвати їх на годинку з тяжкої реальності і взаємно підзарядитися позитивною енергією».
Під час виступу Андрій Любка розповість про свій вибір автоволонтерства та його специфіку, поїздки на фронт, зустрічі із бійцями, війну за майбутнє, паузу у письмі і шанси на повернення до нього.
Модерує вечір Світлана Стретович.
Організатор вечора — LITOSVITA. Подія відбувається в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz.
Коли: 11 січня о 18:00
Де: Молодий театр, вулиця Прорізна, 17
Вхід вільний
Для тих, хто не має змоги прийти, буде онлайн-стрім на сторінці Litosvita в Facebook.
У межах цих літературних вечорів у Києві вже пройшли зустрічі з Катериною Калиткою, Любком Дерешем, Юрієм Андруховичем, Романом Малиновським.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua