24 травня до Дня Києва на першому поверсі Музейно-виставкового центру презентували виставку робіт з колекції Музею історії Києва зі знайомими киянам пейзажами.
В експозиції представлені твори видатних митців. Фото авторки
Це твори Сергія Шишка, Олександра Хвостенко-Хвостова, Федора Коновалюка, Сергія Світославського та інших знаних митців, які не просто зображали українську столицю, а й передавали атмосферу епохи.
Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. Фото: Музей історії Києва
«Навіть в такий непростий час, як сьогодні, в умовах воєнного стану кияни мають змогу побачити наше місто таким, яким його бачили художники минулого століття, — зазначила на відкритті заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. — Тут всім нам знайомі чудові локації: Хрещатик, Європейська площа, дніпровські краєвиди, наші парки, сквери. Це ще одне зізнання в коханні нашому місту».
На виставку відібрали живопис, що представляє сцени життя Києва у сезони ранньої осені, пізньої весни та гарячого літа. Доповнюють експозицію макети та скульптури.
«Над Дніпром» 1957 року Олександра Хвостенка-Хвостова. Фото авторки
В експозиції є роботи, які вперше представлені широкій публіці. Зокрема «Над Дніпром» 1957 року Олександра Хвостенка-Хвостова. Картина була відреставрована і тепер може радувати киян та гостей нашого міста.
Генеральна директорка музею Діана Попова. Фото: Музей історії Києва
«Мистецтво живопису надихає, у ньому ми знаходимо розраду в непрості часи. Цим виставковим проєктом ми прагнемо надихнути, подарувати щирі емоції, учергове висловити захоплення красою української столиці, — підкреслила генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова. — Попри все — розфарбувати яскравими фарбами День Києва — міста, яке живе й не здається, міста, в якому зараз як ніколи багато жаги до життя».
Доповнюють експозицію скульптури. Фото: Вечірній Київ
Мистецький проєкт «Kyiv Forever» можна побачити не лише у музеї. Обрані роботи з виставки представлені в просторі ТРЦ Gulliver. Також Київ очима відомих художників демонструють у центральному парку Варошаза в Будапешті.
Коли: до 19 серпня, графік роботи МВЦ ср.-нд.: 12:00-19:00, пн-пт.: вихідні
Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Вартість вхідного квитка: 80/40 грн (повний/пільговий).
У столиці триває виставка зображень ретро-автобусів. Яскраві скетчі на тему старих автобусів Поштової служби Австрії, Німеччини, Швейцарії та інших країн створив сучасний український художник Віктор Зінченко.
Олександра ПЛАКІНА, спеціально для «Вечірнього Києва»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua