Вчасно надана перша домедична допомога зменшує летальність в середньому на 20% до того моменту, коли на місце пригоди приїжджає швидка допомога і бригада розпочинає реанімацію.
Зважаючи, що в Україні війна, такі навички необхідні усім. Тому тренінги, на яких усі охочі можуть опанувати навички домедичної допомоги регулярно влаштовують на станціях метро, долучитися до яких запрошують містян.
Так, 20 жовтня, спеціалісти та інструктори Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розкажуть та покажуть як:
- здійснити первинну оцінку стану постраждалого;
- допомогти при масивній кровотечі;
- допомогти при порушенні прохідності дихальних шляхів;
- допомогти при зупинці кровообігу;
- допомогти при термічних опіках та багато іншої корисної та важливої інформації, яка може врятувати життя.
Час і місце зустрічі залишаються незмінними: на 12-ти станціях метро із 13:00 до 17:00.
Станції червоної лінії: «Шулявська» (проміжний вестибюль);«Університет» (проміжний вестибюль); «Театральна» (перехід); «Арсенальна» (проміжний вестибюль).
Станції синьої лінії: «Олімпійська» (вестибюль, перед турнікетами); «Палац «Україна» (вестибюль, перед турнікетами); «Площа Українських Героїв» (вестибюль, перед турнікетами); «Героїв Дніпра» (вестибюль, перед турнікетами).
Станції зеленої лінії: «Дорогожичі» (проміжний вестибюль); «Звіринецька» (перехід); «Печерська» (проміжний вестибюль); «Позняки» (балкон над платформою).
До теми: Як у київському метро вчать рятувати життя: репортаж з тренінгу на станції. Журналістка «Вечірнього Києва» дізналася, що цікавить пасажирів найбільше та як опановують корисні навички.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua