Іскрометну комедію про великого білого кролика Гарві американка Мері Чейз написала у 1944 році. П’єса одразу стала бестселером, витримавши рекордну кількість показів на Бродвеї.
Авторка отримала за неї Пулітцерівську премію, а екранізація «Гарві» (1950 року) — премію «Оскар» за кращу жіночу роль другого плану (Джозефін Галл).
Андрій Білоус. фото: Театр Лесі Українки
«Я шукав, як митці, драматурги і режисери рефлексували під час Другої світової війни, як вони відповідали на важливе запитання: що потрібно публіці під час війни, — поділився режисер вистави Андрій Білоус. — І 1944 року Мері Чейз написала таку п’єсу, що стала її відповіддю на депресію нації, спричинену світовою війною. Це досить серйозна драматургія, хоч і шалена комедія. В ній підіймаються дуже глибокі психологічні теми, зокрема самотності.
П’єсу ставлю під час війни, і в цьому є її актуалізація. Актори грають теж під час війни, вони сьогодні інші — і в цьому настрій, енергія, емоція, певна тональність. Все зараз підвладно саме темі війни».
До слова, Андрій Білоус сам зробив переклад п’єси.
Головний герой вистави Елвуд — успішний дорослий чоловік. Однак він бачить та розмовляє з невидимою істотою — великим білим кролем Гарві. Усі вважають його божевільним, смішним і дивакуватим. Сестра вважає, що саме через нього не може видати доньку заміж та відвозить брата у психіатричну лікарню. Але що таке «бути нормальним» у нашому світі? Та чи всі довкола нормальні?
Олексій Вертинський на репетиції вистави. Фото: Молодий театр
«Це дуже наївна чиста історія, коли людина нарешті відсіює весь мотлох в собі і вирішує, що саме так хоче прожити це життя, — зазначив Олексій Вертинський, який втілює на сцені Елвуда. — Але всі оточуючі проти, хочуть, щоб мій герой жив за тими правилами, які для нього напишуть. Добре, що у цій американській історії щасливий кінець».
Важливу роль у виставі грає хореографія, яку ставила Ніна Змерзла.
Віталій Бобух. Фото: Молодий театр
«Моя роль будується на пластичних, хореографічних ритмах — і це найскладніше і нове для мене, — зізнається актор Віталій Бобух, який грає у виставі психіатра, доктора Сандерсона. — Загалом це легка комедія, і глядачі зможуть трохи абстрагуватися та надихнутися головним персонажем, це додасть їм віри та надії».
Дар’я Баріхашвілі. Фото: Молодий театр
«У постановці багато хореографічних номерів, які треба не танцювати, а прожити. Ти маєш собі ці рухи присвоїти, зробити їх природними, щоб це не виглядало, як танець. Це дуже крутий досвід!», — додає акторка Дар’я Баріхашвілі, яка вийде на сцену в образі медсестри Келлі.
«Кролик Гарві»
Коли: 27 травня, 11 та 25 червня о 18:00
Де: Молодий театр, основна сцена, вул. Прорізна
Вартість квитків: 100-500 грн.
Самобутні та незламні: напередодні дня міста у столиці нагородили лауреатів Мистецької премії «Київ».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua