Попри війну і величезні втрати, яких зазнають музеї України сьогодні, процес поповнення колекцій триває.
Національний художній музей продовжує проєкт «Незавершені історії: нові твори з колекції», у межах якого презентує нещодавні надходження. 28 жовтня відвідувачам представлять дві роботи Давида Бурлюка, яскравого футуриста, експериментатора, перформера, українського митця світової слави, який завжди був у вирі мистецьких подій.
З 1922 року Бурлюк мешкав у США, де активно працював і де залишилася левова частка його творчої спадщини. Роботи, передані до Національного художнього музею цього року, належать саме до повоєнного періоду, який в колекції досі був не представлений.
«Натюрморт біля моря» (середина ХХ ст.) і «Березень» (1946) мають свою історію — музею їх подарував Джон Ґрінстайн, який їх отримав їх у спадок від своєї тітки Ілейн Ґілберт Ґрін.
«Добре відомо, наскільки важливий сьогодні доробок українських авангардистів, і як складно його віднайти й залучити до колекції. Історією про пошуки цих робіт нашими друзями в Америці ми радо поділимося на зустрічі», — зазначають у музеї.
Твори доступні для огляду 28 жовтня (субота) з 12:00 до 17:00
14:00 — відбудеться майстер-клас для дорослих і підлітків за мотивами творчості Давида Бурлюка «Коні в кольоровій каруселі». На ньому вивчатимуть взаємодію кольору, фактури і лінії, за допомогою фарб та супутніх матеріалів, розкажуть творчий шлях Давида Бурлюка, його формулу «живопис — колірний простір», взаємодію кольору, лінії, площини і фактури, що перетворюють форму на площині на форму у просторі.
17:00 — Презентація нових робіт Давида Бурлюка та перегляд документальної стрічки Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка «Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть». Фільм представить глядачам Олег Чорний. Картина складається із трьох частин, дія першої розгортається в Італії, другої — у Карпатах, а третьої — у Грузії. Усі розділи об’єднують роздуми про простоту життя й неминучість смерті. Традиційно стрічку представить глядачам Олег Чорний.
Адреса: Національний художній музей України, вулиця Михайла Грушевського, 6. Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.
Вартість: відвідування експозиції — 60 грн, презентації (включно із кінопоказом) — 90 грн, майстер-класу — 150 грн. Реєстрація З технічних причин розрахунок можливий готівкою або ж переказом на картку.
Як писав «Вечірній Київ», перша подія із циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції» представила роботи двох українських митців-модерністів, які творили у Франції. Цикл планується продовжувати до кінця року, і щотижня в його межах у музеї показуватимуть інші роботи, що подаровані меценатами.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua