Виставка що складається з 30 плакатів з елементами доданої реальності, розказує і показує головні методи, прийоми та маніпуляції, які використовує російська пропаганда в інформаційній війні проти України.
Організатори декілька років досліджували прийоми радянської та російської пропаганди та вирішили представити свої напрацювання в інтерактивному форматі.
Виставка складається з 30 постерів. Фото надане організаторами
Експозиція поєднує знайомий формат постерів з новітніми технологіями. При наведенні смартфону мобільний додаток edAR активує та «оживлює» плакати. Глядач побачить 3D моделi, аудіо, відео та VR-портали, що разом спонукають його до глибшого дослідження, занурення у тему та кращого запам’ятовування даних та фактів. Завдяки додатку edAR можна поставити згорілий танк окупантів поряд з собою, побачити роботи Бенксі у Бородянці чи техніку окупантів на ЧАЕС.
Ця ХR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне — показує, до чого це може привести на прикладах війни.
Завдяки додатку edAR можна поставити згорілий танк окупантів поряд з собою, побачити роботи Бенксі у Бородянці чи техніку окупантів на ЧАЕС. Фото надане організаторами
З 24 квітня по 24 травня відвідати виставку можна у вестибюлі станції метро «Золоті Ворота».
Експозиція інтерактивна, сучасна, технологічна, безкоштовна та інклюзивна, має супровід кожного експонату українською та англійською мовами.
Виставка розроблена командою Валерія Коршунова з ГО «Європейський Інститут Чорнобиля» у партнерстві з відомою фактчекеркою Альоною Романюк (ініціатива «НотаЄнота») в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики і підтримці КП «Київський метрополітен».
Організатори мають намір провести цю виставку в 5000 українських шкіл і 20 країнах світу.
Всі, хто хоче провести виставку в школах, інститутах, культурних та громадських закладах в Україні та по всьому світі, з метою підвищення власної інформаційної захищеності, можуть залишити заявку.
У столичному музеї вперше показують твори Марії Примаченко, за які вона отримала найвищу премію України. Цикл «Людям на радість» містить 22 роботи художниці, що вирізняються яскравою палітрою та філософськими думками.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua