Нещодавно у Літературно-меморіальному музеї Павла Тичини розпочався новий художньо-мілітарний проєкт «Українські сапери — художники ризику». Він об’єднав багатогранні таланти сучасних митців та діяльність відважних саперів ГО «Фонд гуманітарного розмінування Ірпінь».
У межах артпроєкту, художники з різних міст України, зокрема: з Ірпеня, Києва, Луцька та Чернігова перетворили корпуси від російських снарядів, які виявили під час розмінування Ірпеня — на оригінальні мистецькі об’єкти, серед яких: вази, свічники та картини.
В експозиції представлені твори понад 30 митців.Фото: Музей Павла Тичини
«Світ очима художників — це проєкт, який збирає в єдину родину найкращих художників та скульпторів України для проведення пленерів, симпозіумів в Україні та різних куточках світу. Понад 30 митців з 16 міст України представлять свої різнопланові роботи, написані під час спільних пленерів. В них автори передали свої враження від побаченого на картини, а для цього треба вкласти в них свою душу, настрій, дух країни!» — зазначають у музеї Павла Тичини.
На картинах можна побачити різні міста та села України, її природу, архітектуру та людей.
«Ми хочемо показати та донести всьому світу, яка чудова наша Україна, щоб світ побачив та пізнав наш побут, архітектуру, історичні пам’ятки та природні об’єкти. Тут живуть працьовиті люди, які безмежно люблять свою рідну країну, які відважно стали на захист та боронять свою Батьківщину від російської навали», — розповідають куратори експозиції.
На виставці можна побачити артоб’єкти з фрагментів зброї. Фото: ГО Фонд гуманітарного розмінування-Ірпінь
Також у проєкти представлені артоб’єкти з фрагментів зброї, що під час бойових дій в Ірпені були складовими боєприпасів.
«Зараз це звичайний метал, але він завжди буде нагадувати про ту біду, яку принесла московська орда в нашу країну. З полотна знищення зробили мистецькі вироби, які можна побачити поряд з картинами художників…», — зауважують в музеї Тичини.
Виставка триватиме до 29 грудня. Фото: ГО Фонд гуманітарного розмінування-Ірпінь
Мистецький проєкт має благодійну мету — допомогти з екіпіруванням для ірпінських піротехніків, які на сьогодні вже опрацювали вже понад 700 викликів.
«Україна сьогодні є найбільш замінованою країною у світі, розмінування займе не одне десятиліття. Мета виставки — привернути увагу до проблем розмінування та показати, як мистецтво може стати інструментом для висвітлення важливих суспільних питань», — наголосили представники ГО «Фонд гуманітарного розмінування Ірпінь».
Наразі необхідно зібрати 600 тисяч грн, які спрямують на купівлю 8 захисних комплектів.
Збір коштів здійснює БФ «Арета». Фото: ГО Фонд гуманітарного розмінування-Ірпінь
Тож ініціатори проєкту закликають усіх небайдужий підтримати та приєднатися до цієї мистецької події, щоб зробити життя українців безпечнішим.
Збір здійснює Благодійний фонд «АРЕТА» на банківський рахунок та на карткові рахунки за реквізитами. Підтримати благодійний проєкт можна за посиланням.
Виставка «Українські сапери — художники ризику».
Коли: до 29 грудня, щодня з 09.00 до 18.00
Де: вулиця Терещенківська, 5, кв. 1
Вхід вільний
Телефон для довідок: (044)234-43-27 або писати [email protected]
До теми: у столиці триває благодійна виставка на допомогу київським митцям БЖ-АRT.В Art Ukraine Gallery відкрили благодійну виставку зі 100 творів відомих українських митців та тихий аукціон «Митці БЖ-ART проти мороку».
Частину коштів від продажу творів підуть на встановлення автономного опалення й електропостачання у майстернях художників, де вимкнули тепло.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua