Міська влада у 2017 році започаткувала традицію відзначати кращі успішні кейси реалізації громадських ініціатив у місті Києві щодо вирішення питань місцевого значення.
Ця ідея мала різні формати проведення, а починаючи з 2020 року, вперше проведено відбір успішних практик реалізації громадських ініціатив у вирішенні питань місцевого значення в рамках проведення ярмарку проєктів громадських організацій «ТОП-100»:
- у 2020 році у відборі взяло участь 200 організацій, серед яких було відібрано 100 переможців, що отримали відзнаки.
- у 2021 році у відборі взяло участь 300 організацій, серед яких обрано 100 найкращих, що були відзначені міською владою.
- у 2022 році у відборі взяло участь 350 організацій, серед яких членами конкурсної комісії обрано 100 найкращих, які 12 жовтня 2022 року в рамках відзначення Європейського тижня місцевої демократії отримають відзнаки міської влади за реалізовані ініціативи.
У 2022 року нагородження пройшло на закритій станції «Майдан Незалежності». Фото: Борис Корпусенко
У 2023 році до участі у формуванні рейтингу кращих успішних кейсів реалізації громадських ініціатив у вирішенні питань місцевого значення запрошують неурядові організації.
Традиційний ярмарок проєктів присвячений таким викликам: волонтерству, гуманітарній допомозі та підтримці нашої армії.
Подавати проєкти можна до 1 вересня за посиланням.
Урочисте відзначення переможців традиційно проходить за участю найвищого керівництва міста, що демонструє високий рівень поваги та вдячності до ініціаторів проєктів. Кожен з переможців отримує статуетку «ТОП-100». Таким чином відзначення ТОП-100 кращих кейсів пертнерства влади та громади поступово стає своєрідним «Оскаром» у сфері громадянського суспільства.
Завдяки конкурсу «ТОП-100» успішних кейсів партнерства влади та громади місто віддячує найактивнішим представникам неурядового сектору за розвиток міста в унісон з муніципалітетом, що створює потужну синергію у міському прогресі. За короткий час відзнака «ТОП-100» стала справжнім символом успішної взаємодії, та частиною з широкого комплексу мотиваційних та заохочуючих програм для плідної співпраці на користь столиці.
Захід буде проведено в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.
У 2021 році нагороди громадським організаціям, які взяли участь у конкурсі на ТОП-100 найкращих проєктів в рамках відзначення Міжнародного дня демократії, вручили під Аркою свободи
У 2022 році сотню найкращих громадських організацій міста відзначили вже втретє. Це команди активістів і волонтерів, які спільно з міською владою реалізували корисні для киян проєкти, а з початку повномасштабного нападу росії на Україну оперативно переформатували свою діяльність на потреби військових та цивільних.
Читайте також: Президентка доброї волі або 516 днів нон-стоп: історія столичної волонтерки. Журналістка з тридцятирічним досвідом, волонтерка, мама трьох малолітніх дітей Леся Джадан з перших днів широкомасштабної війни не побоялася взяти на себе відповідальну і почесну місію стати Президенткою.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua