Анастасія Шевченко у головній ролі вистави «Снігова королева». Фото: Національна опера України
Замість щорічного параду «Лускунчиків» глядачі побачать сучасний балет-казку «Снігова королева.
В останній місяць року в афіші головного музичного театру країни представлені українські та світові шедеври, а також концерти до новорічно-різдвяних свят.
Вистави традиційно відбуватимуться вдень та лише у п’ятницю, суботу та неділю, а кількість відвідувачів обмежена до 450 осіб.
Сцена з вистави «Лісова пісня». Фото: Національна опера України
2 грудня (п’ятниця) о 17:00 — балет М.Скорульського «Лісова пісня».
Композитора полонив сюжет прекрасної поетичної драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» — одного з найвидатніших творів української літератури, що захоплює своїм гуманізмом, високим етичним пафосом, пройнятий палкою вірою у поезію життя і невмирущим пориванням людини до прекрасного.
В партитурі «Лісової пісні» значне місце посідають народні пісенні мотиви.
Працюючи над балетом, Михайло Скорульський створив захопливий гімн не лише людині з її вічним прагненням до прекрасного, а й природі, життю.
Цього разу в головних партіях глядачі побачать: Ольгу Киф’як — фон-Крамер (Мавка), Олександра Скулкіна (Лукаш), Віталія Нетруненко (Перелісник), Ірину Романовську (Килина), Микиту Кайгородова (Куць), Сергія Кривоконя (Той, що греблю рве) та ін. Диригент — Віктор Олійник.
3 грудня (субота) о 15:00 — перлина українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» в музичній редакції Мирослава Скорика.
Опера Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» належить до визначних творів української музичної культури. Композитора привабив сюжет «Наталки Полтавки» Івана Котляревського щирим розкриттям життя простого народу, реалістичним зображенням народного побуту.
Головна героїня вистави — полтавська дівчина Наталка, що тужить за коханим Петром, який декілька років тому відправився на заробітки. Через волю матері вона змушена погодитись на заручини з місцевим багатієм — паном Возним.
У ролях: Ольга Матушенко (Наталка), Наталя Кисла (Горпина Терпелиха, мати Наталки), Руслан Танський (Возний Тетерваковський), Володимир Тишков (Виборний Макогоненко), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Петро Приймак (Микола). Диригент — Богдан Пліш.
Ольга Фомічова у новій постановці «Травіата». Фото: Олександра Злуніцина
4 грудня (неділя) о 15:00 — четвертий показ опери «Травіата» Джузеппе Верді у новій постановці Анатолія Солов’яненка. Прем’єра відбулася 29 жовтня 2022 року.
Наприкінці жовтня колектив представив оригінальне авангардне бачення цього оперного шедевра. Сучасні сукні, мініспідниці, модні ф’южн інтер’єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, SMS-ки замість листів на папері. Головний меседж, який транслює ця постановка залу — мистецтво поза часом.
Постановний склад: Анатолій Солов’яненко (режисер-постановник), Микола Дядюра (диригент-постановник), Вікторія Савенко (хормейстер-постановник), Андрій Злобін (художник-постановник), Ганна Іпатьєва (художник костюмів) та Віктор Іщук (постановник танців).
Дійові особи та виконавці: Віолетта Валері (Ольга Фомічова), Альфред Жермон (Дмитро Іванченко), Жорж Жермон, його батько (Геннадій Ващенко), Лікар Гренвіль (Богдан Тарас), Барон Дюфоль (Олександр Бойко), Маркіз д’Обіньї (В’ячеслав Базир), Гастон, віконт де Леторьєр (Сергій Пащук), Флора Бервуа (Ірина Петрова), Аніна (Тетяна Хараузова), Жозеф, слуга Віолетти (Руслан Танський). Диригент — Віктор Олійник.
Сцена з вистави «Пахіта». Фото: Національна опера України
9 грудня (п’ятниця) о 17:00 — вечір одноактних балетів «Шопеніана» та «Пахіта» Л.Мінкуса за участі провідних солістів балетної трупи театру. Диригент — Герман Макаренко.
10 грудня (субота) о 15:00 — опера Жоржа Бізе «Кармен».
Трагічна історія кохання пристрасної циганки та французького солдата вже майже 150 років не залишає байдужими глядачів з усього світу, а неповторні мелодії неперевершеного оперного шедевра надихали та продовжують надихати багатьох композиторів наступних поколінь.
Партія Кармен вважається візитівкою відомої співачки Анжеліни Швачки. Образ темпераментної циганки артистка втілювала на різних сценах світу вже понад 200 разів.
Глядачі матимуть змогу знову почути та побачити співачку в її улюбленій партії.
Також у ролях: Дмитро Кузьмін (Дон Хозе), Лілія Гревцова (Мікаела, наречена Хозе), Геннадій Ващенко (Ескаміьо, тореадор), Ольга Фомічова (Фраскіта, циганка),
Сергій Магера (Цуніга, капітан) та інші. Диригент — Віктор Олійник.
11 грудня (неділя) о 15:00 — балет «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса.
Головні партії в балеті, який без перебільшення, називають святом танцю, виконують провідні солісти балету Ольга Голиця та Микита Сухоруков.
16 грудня (п’ятниця) о 17:00 — опера Дж.Верді «Набукко».
Рання опера видатного італійського композитора Джузеппе Верді, яка принесла молодому генію справжню світову славу, а знаменитий хор юдейських рабів «Va pensiero» став свого часу справжнім символом об’єднання Італії.
З величезним успіхом ця вистава виконується в багатьох театрах світу, а у 2016 році вистава тріумфально повернулася до поточного репертуар колективу.
Сцена з вистави «Шопеніана».Фото: Національна опера України
17 грудня (субота) о 15:00 — вечір класичного балету.
Глядачі побачать одноактний балет «Шопеніана» та фрагмент з балету «Жізель» (друга дія) Адольфа Адана за участі провідних солістів балетної трупи театру.
18 грудня (неділя) о 15:00 — концерт до Дня Святого Миколая.
23 грудня (п’ятниця) о 17:00 — балет «Снігова Королева» за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена на музику Едварда Гріга, Жюля Массне та інших композиторів.
Сцена з балету «Снігова королева». Фото: Національна опера України
Прем’єра вистави відбулася ще 2016 році, одразу привернувши до себе увагу шанувальників балету.
«Ми створили оригінальну хореографію, котра спирається на класичні традиції, — розповідала свого часу балетмейстерка-постановниця вистави Аніко Рехвіашвілі. — Такі умови диктувала музика. Я б назвала хореографічний малюнок дуже винахідливим, сучасним, з цікавими режисерськими ходами, що більш орієнтовані на дорослого, підготовленого глядача… Цей балет вже мали можливість оцінити й за кордоном — в Афінах, в концерт-холлі «Мегарон» 15 запланованих вистав пройшли з аншлагом, навіть довелося робити дві додаткові. Місцева преса дала високу оцінку нашим виконавцям, навіть назвала виставу «світовою прем’єрою».
Цього року, в умовах війни, творчий колектив театру вирішив переробити музичну частину вистави, де звучали фрагменти з творів російських композиторів, зокрема Петра Чайковського, Антона Рубінштейна та Анатолія Лядова, замінивши їх іншими творами класики. Відповідно зміни, хоч і не значні, відбулися і в хореографії вистави.
24 грудня (субота) о 15:00 — традиційний Новорічно-різдвяний концерт.
Сцена з вистави «Севільський цирульник». Фото: Національна опера України
25 грудня (неділя) о 15:00 — комічна опера Джоаккіно Россіні «Севільський цирульник» у постановці Анатолія Солов’яненка.
Неперевершена опера Джоаккіно Россіні «Севільський цирульник» за лібрето, створеного за мотивами безсмертної комедії французького драматурга П’єра Огюстена де Бомарше.
Завдяки своїй геніальній музиці ця вистава вже понад 200 років не залишає байдужими глядачів з усього світу, які отримують справжню естетичну насолоду, купаючись у віртуозній, сповненої краси італійської мелодики та співпереживаючи головним героям, які час від часу потрапляють у комічні ситуації.
Завершить нелегкий мистецький рік покази вистав «Снігова королева»:
30 грудня (п’ятниця) о 12:00 та 17:00
31 грудня (субота) о 12:00 та 17:00
Виконавські склади на вистави другої половини грудня будуть оголошені пізніше.
Важливо!
У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.
Квитки на вистави надходять у продаж приблизно 2 тижні до вистави. Придбати їх можна виключно онлайн. Вартість: від 100 до 500 грн.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua