Економія електроенергії вплинула й на освітлення. Фото: Борис Корпусенко
Як економія електроенергії вплинула на освітлення, які об’єкти забезпечують та який відсоток світлоточок вмикається, розповіли у профільному підприємстві.
КП «Київміськсвітло» підготувало відповіді на найчастіші запитання мешканців столиці
Чому відбуваються відключення вуличного освітлення?
Причиною відключень є масові ракетні обстріли російськими окупантами енергетичних об’єктів — електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній через які передається вироблена електроенергія.
Тому електроенергію економлять, поки енергосистема України не буде відновлена.
Чому вдень на моїй вулиці світиться вуличне освітлення?
Є два пояснення:
1. Іноді трапляється збій в системі управління зовнішнім освітленням. У таких випадках, освітлення потрібно вимикати вручну.
Якщо Ви бачите на своїй вулиці увімкнене зовнішнє освітлення, просять повідомляти аварійну службу за тел. 044-293-36-20, моб.095-420-24-10.
2. Неподалік електромонтери виконують роботи з експлуатації та/або ремонту мереж зовнішнього освітлення. У зв’язку з цим, проводиться нетривале включення з перевіркою роботи мереж.
Який графік роботи вуличного освітлення?
Графік режиму роботи мереж зовнішнього освітлення розміщений на сайті.
Наразі почастішали випадки відхилення від графіку режиму роботи мереж зовнішнього освітлення. У зв’язку із перебоями в електропостачанні по місту Києву, втрачається можливість ввімкнення/вимкнення зовнішнього освітлення з диспетчерського пункту, і деякі установки з/о вмикаються/вимикаються вручну виїзними бригадами Виробничо-диспетчерської служби.
Чому на моїй вулиці погано освічений пішохідний перехід?
Працівники експлуатаційно-технічних районів КП «Київміськсвітло» виконують відповідні переключення в мережах окремих світлоточок для забезпечення зовнішнім освітленням перехресть, пішохідних переходів та аварійно-небезпечних ділянок доріг, що являє собою дуже великий об’єм роботи. Але у підприємстві роблять все можливе для скорішого вирішення даної проблеми.
Чому не всі ліхтарі світяться? Чому не має освітлення на стадіоні?
Відповідно до окремого доручення Начальника Київської міської військової адміністрації, щодо економії електроенергії, запроваджений особливий економний режим роботи зовнішнього освітлення для подолання дефіциту електроенергії та відновлення стабільної роботи енергосистеми, а саме:
1. Увімкнення зовнішнього освітлення всіх об’єктів благоустрою Києва (крім парків, скверів, спортивних майданчиків, стадіонів, зон відпочинку, цвинтарів) здійснюється в час, передбачений Сезонним добовим графіком режиму роботи мереж зовнішнього освітлення.
2. На об’єктах благоустрою, обладнаних світильниками зовнішнього освітлення з розрядними джерелами світла або світлодіодними джерелами світла, в конструкцію яких не закладена технічна можливість регулювання світлового потоку (потужності), вмикається 25% наявних світлоточок.
3. На об’єктах благоустрою, обладнаних світлодіодними світильниками зовнішнього освітлення, конструкція яких передбачає регулювання світлового потоку та потужності (диміювання), світильники вмикаються на 10 — 15% потужності.
4. Архітектурно-декоративне освітлення, а також зовнішнє освітлення парків, скверів, спортивних майданчиків, стадіонів, зон відпочинку, цвинтарів не вмикається.
5. Перехід з вечірнього режиму роботи зовнішнього освітлення у нічний (черговий) режим роботи не здійснюється.
6. Вимкнення зовнішнього освітлення всіх об’єктів благоустрою Києва, здійснюється в час, передбачений Сезонним добовим графіком режиму роботи мереж зовнішнього освітлення м. Києва.
Через відключення електрики у Києві удвічі збільшилась кількість ДТП. Пішоходів просять ходити у світлому одязі та зі світловідбивачем. А переходити дорогу на пішохідному переході з увімкненим ліхтариком.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua