Микола Поворозник підписав Меморандум. Фото: пресслужба КМДА
У сучасному інноваційному просторі науковці та підприємці зможуть впроваджувати свої ідеї в життя.
Меморандум про взаєморозуміння щодо створення парку підписали представники Київської міської державної адміністрації та Національної академії наук України.
Підписані Меморандум та нова Угода про співпрацю дозволять об’єднати зусилля і науково-технічний потенціал наукових організацій Національної академії наук України, розташованих у Києві, довкола питань соціально-економічного, промислового та науково-технічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності нашої столиці.
Науковці пообіцяли місту сприяння. Фото: пресслужба КМДА
«Об’єднання університетської та академічної науки з бізнес-середовищем — це світовий досвід, який ми використовуємо в Києві. Ми хочемо створити інформаційні та інфраструктурні умови, щоб підсилити роль науки та наукоємних технологій у сталому розвитку міста», — розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Він підкреслив, що технопарк сприятиме створенню нових робочих місць, залученню іноземних та національних інвестицій, підвищенню конкурентоспроможності українських високотехнологічних продуктів.
Під час засідання НАН України. Фото: пресслужба КМДА
Концепт науково-технологічного парку «Academ.City» розроблено німецько-українською командою вчених у рамках спільного проєкту Київського академічного університету, Університету ім. Гумбольдта, технопарку «Адлерсхоф-Берлін» та підтримується Міністерством освіти і науки Федеративної республіки Німеччина.
Технопарк «Берлін Адлерсхоф» — відомий у всьому світі. Має розвинуту інфраструктуру, 16 дослідницьких інститутів, тисячу технологічних компаній, де працюють понад 22 тисячі співробітників компаній і наукових установ та навчаються близько 6,5 тисячі студентів.
Макет технопарку «Academ.City». Фото: КАУ
У Києві такий технопарк планують розмістити на базі ДНУ «Київський Академічний Університет» (КАУ), що розташований на Академмістечку. Цей заклад саме робить акцент на навчанні через дослідження. Таким чином спонукаючи створення стартапів, малого та середнього бізнесу.
Маркетинг вже створених науковцями розробок, консультації, менеджмент, виконання досліджень на замовлення, медійні заходи, які сприятимуть комерціалізації розробок, винаходів та результатів наукових проєктів — ось далеко неповний перелік завдань, які стоять перед Академ.Сіті.
Також одним із основних завдань цього проєкту є активне залучання у процес створення та поширення інновацій найбільш динамічної частини суспільства — студентів, аспірантів та молодих вчених, які намагаються досягти найвищих рівнів в освіті, кар’єрі та бізнесі.
«Важливо створити такі умови науки та бізнесу, щоб наші молоді і талановиті науковці та підприємці не шукали для себе можливостей за кордоном, а залишалися працювати в Україні», — зазначив в.о. директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимир Костіков, коментуючи підписаний Меморандум.
Реалізація цього проєкту також дозволить підвищити частку інвестицій у виробничу сферу Києва та активніше впроваджувати нові енергоощадні технології.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua