Диригент Луїджі Ґаджеро. Фото зі сторінки музиканта у Facebook
Відібрані твори колектив включить до репертуару, який виконуватиме у наступних концертних сезонах 2023-2024 років.
Однією з місій Kyiv Symphony Orchestra є збереження та просування скарбів української музики, яку з початку війни музиканти реалізують на провідних сценах Європи та світу.
«Якщо мистецькі шедеври минулого репрезентують наш фундаментальний резерв „духовного кисню“, то сучасне мистецтво підіймають актуальні теми та проблематику сьогодення, дозволяючи нам краще зрозуміти їх. Підтримувати сучасних композиторів означає, перш за все, підтримувати в нашому суспільстві живою можливістю поетичного погляду на світ. Іншими словами: піклуватись про душу наших дітей», — зазначив головний диригент та артдиректор Kyiv Symphony Orchestra Луїджі Ґаджеро.
Проєкт має на меті популяризацію творів сучасних українських композиторів. Фото зі сторінки колективу
З метою популяризації творів сучасних українських композиторів, колектив запускає ініціативу Call for Scores.
Учасниками можуть бути композитори будь-якого віку та ступеня освіти. Подати заявку на участь можна до 26 лютого цього року.
Для участі в конкурсі необхідно надіслати на електронну скриньку [email protected] за темою листа «Call for scores 2023»:
1. Коротку біографію
2. Партитури (максимум три) для симфонічного оркестру у форматі PDF, та, якщо є, запис у форматі посилання на YouTube або mp3.
Вимоги до партитур:
• Максимальний склад оркестру: 3 флейти (серед них також піколо), 3 гобої (також англійський ріжок), 3 кларнети (також бас-кларнет), 3 фаготи (також контрафагот), 4 валторни, 3 труби, 3 тромбони, 1 туба, арфа, челеста, три перкусіоністи, літаври, струнні.
• Тривалість твору від 1 до 60 хвилин.
• Також можна представити Концерти для інструменту або голосу соло з оркестром.
Результати відбору будуть опубліковані на офіційному сайті Kyiv Symphony Orchestra, а також на сторінках у соцмережах Facebook та Instagram на початку березня 2023.
Київський симфонічний оркестр виступає у багатьох престижних концерхоллах світу. Фото зі сторінки колективу
Нагадаємо, що заснований у 1979 році, Kyiv Symphony Orchestra (надалі по тексту — KSO) за останні роки став одним із найцікавіших мистецьких явищ в Україні.
За свідченням музикознавців, у час співпраці оркестру з італійським диригентом Луїджі Ґаджеро проявився рідкісний сплав української музичної чуттєвості та західного аналітичного методу. Кожний концерт побудовано як захопливу подорож творами із різних періодів та стилів, але поєднаними спільними темами та впливами.
KSO виступав у таких найважливіших залах Європи, як: Berliner Philharmonie, Elbphilharmonie в Гамбурзі, Gewandhaus у Ляйпцигу, Cité de la musique в Парижі та у Варшавській філармонії, також — перед лідерами країн NATO на саміті в Мадриді 29 червня 2022.
В репертуарі оркестру музика від 16-го століття до наймолодшого покоління композиторів. Саме за якість інтерпретацій сучасної музики KSO та Луїджі Гаджеро у 2022 році отримали нагороду Musical Contest Фондації Принца П’єра в Монако.
З моменту заснування оркестр супроводжує найважливіші державні свята України.
З 2020-го року KSO представляє німецька агенція KD Schmid.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua