Учасниці розповіли, як змінилося їхнє життя після проєкту. Фото: Дитяча інклюзивна медіастудія «ДІМ»
Ініціатива дає змогу дітям з інвалідністю спробувати себе у ролях телеведучих, акторів, журналістів, фотографів та блогерів.
Нещодавно у Київському культурному кластері «Краків» відбулася презентація культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», який реалізується громадською організацією Veselka TV — Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо за підтримки Українського культурного фонду в рамках грантової програми «Культура без бар’єрів».
Учасники проєкту. Фото: Дитяча інклюзивна медіастудія «ДІМ»
За словами ініціаторів, метою створення дитячої інклюзивної медіастудії є розвиток суспільства без бар’єрів та забезпечення рівних можливостей для особистісного розвитку й самореалізації дітей з різними формами інвалідності, що мають змогу стати частиною креативного простору.
Виставка юних учасників у фоє культурного кластера «Краків». Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
«Наша ініціатива має велику суспільну значущість як для розвитку місцевих громад, так і для держави загалом, адже вона пропагує людські цінності, надає рівний доступ до культурних ресурсів, включає в культурно-мистецьке життя людей з інвалідністю, промотує ідеї безбар’єрності в українській спільноті та сприяє головній меті нашої країни — «створення суспільства для всіх», — зазначила керівниця проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.
За її словами, впродовж декількох місяців до ініціативи вже долучилися 120 дітей з інвалідністю, в тому числі й діти-переселенці з тимчасово окупованих територій України та територіальних громад, що постраждали від збройної агресії російської федерації.
Учасниці дитячої медіастудії спробували себе у різних професіях. Фото: Дитяча інклюзивна медіастудія «ДІМ»
У межах проєкту юні учасники мали змогу відвідати багато творчих майстер-класів і занять, креативних воркшопів і психологічних тренінгів, знімання і звукозаписів, репетицій, а також спробувати себе у різних медійних професіях: телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, блогерів.
Проєкт став арттерапією для дітей. Фото: Тетяна Асадчева
«Наш проєкт — це своєрідна арттерапія, завдяки якій діти з інвалідністю стають більш впевненим у собі та відкритими суспільству, завдяки різним формам творчої самореалізації», — зазначила на презентації Діна Ібрагімова.
За її словами, таке «лікування мистецтвом» має цілющі характеристики: хаос думок змінює гармонія психологічного стану дитини.
На сьогодні у творчому доробку учасників вже є п’ять різноманітних культурних продуктів з перекладом українською жестовою мовою, зокрема: ток-шоу, телепрограма, радіопередача, мультфільм, відеоблог.
Будиночок щастя вж Єви Лагутіної. Фото: Тетяна Асадчева
Деякі з них мали змогу побачити на широкому екрані гості презентації у «Кракові». Також про дитячу медіастудію зняли відеофільм.
За словами організаторів, у подальшому його планують демонструвати у медіа, столичних кінотеатрах і реабілітаційних центрах для осіб з інвалідністю Києва та Київської області.
Захід проходив у культурному кластері «Краків» на Русанівці. Фото: Тетяна Асадчева
Під час презентації, у фоє другого поверху представили виставку дитячих творчих робіт, створених у різних мистецьких техніках: від картин, намальованих праскою, до інтерактивної книги зі скрапбукінгу, від ляльок-мотанок, створених під час виробництва телепрограми, до персонажів, спеціально вироблених дітьми для мультфільму, від автопортретів до експериментальних фоторобіт.
Мотанки від учасниць проєкту. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
У заході взяли участь діти з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання та їх батьки, керівництво Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва, ЦКРДіМ з інвалідністю Оболонського району м.Києва, Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Васильківської міської ради «Здоров’я», КП «Київкулькластер», БО «З теплом у серці», ГО «Санвей», а також учні спеціальних шкіл №9 і №18 міста Києва та представники громадськості, які привітали юних учасників дитячої медіастудії нагородивши їх спеціальними відзнаками.
Детальніше про проєкт, його учасників та їхню творчість можна дізнатися на сторінці Veselka TV — Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо.
До теми: у Києві діє фотовиставка «Руйнуючи барʼєри, обʼєднуючи серця» про збірну Спеціальної Олімпіади України.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua