Сьогодні, 4 серпня, на столичному пляжі «Венеція», що поблизу станції метро «Гідропарк», рятувальники показали та розповіли, як врятувати людину, яка тоне.
За повних два місяці літа працівники ДСНС Києва та Київської області зафіксували 20 загиблих у воді. А днями загинула перша дитина — 10-річний хлопчик.
Начальник водолазної служби ДСНС України Олександр Туманов нашому виданню розповідає, що насамперед потерпілого потрібно негайно дістати на мілке місце, уникаючи рухів шиї та тулуба.
«Не витягуйте потерпілого з води без сторонньої допомоги, старанно утримуйте його у воді на спині, підтримуйте його шию та голову на одному рівні зі спиною. Підпливати до потерпілого необхідно ззаду, після чого перевернути його на спину таким чином, щоб обличчя знаходилось на поверхні води. Потім треба надати домедичну допомогу: штучне дихання через маску або непрямий масаж серця», — зазначив він.
Щоби поетапно показати, як врятувати життя потерпілому до приїзду лікарів, рятувальники принесли на берег манекен. Перейняти досвід у фахівців зголосився один з відпочиваючих — Олександр.
Журналістам чоловік розповідає, що роками раніше на його очах трапився трагічний випадок — в людини стався серцевий напад прямо у воді.
«Ніхто на березі не знав, як і чим допомогти. Викликали поліцію, проте по приїзду той, на жаль, помер. Якби хтось знав послідовність дій, чоловіка врятували б…», — зітхає Олександр.
За словами начальниці відділу з організації безпеки та супроводження Lifeguard Service програм на об’єктах водної рекреації КП «Плесо» Анни Васильківської, часто допомогу столичним лайфгардам доводиться надавати людям, які випили.
«Їм, як то кажуть, море здається по коліно. Випили й хочуть, припустимо, розважитись, пірнути у воду й дістатись іншого берега. Втім не розраховують сил, починають панікувати та йти під воду», — говорить вона.
Наприкінці профілактичного рейду, відпочиваючим на пляжі роздали інформаційні флаєри, де простою мовою прописали правила поводження біля та у воді. Словом, такі заходи рятувальники проводять двічі на тиждень, поки триває пляжний сезон.
Як повідомляв «Вечірній Київ», цьогоріч офіційно пляжний сезон у столиці не відкривали. Втім, у зонах відпочинку, де дозволяється купання чергують лайфгарди.
У цьому сезоні діятимуть 24 рятувальні пости. Лайфгарди, як і раніше, працюватимуть кожного дня. На кожний пост закріплюються люди: з 9:00 до 18:00 працює одна людина, а об 11.00 приходить друга й перебуває на пляжі до 20 години. Лайфгарди повідомлятимуть також, де розташоване найближче до пляжу укриття, яка адреса, як туди пройти. Так вони працювали й минулого року, адже в популярних місцях купання було багато відпочивальників.
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зазначив, що на тлі постійних атак ворога на столицю киянам і гостям міста наполегливо радять поки не відвідувати пляжі. Під час повітряної тривоги слід неухильно дотримуватись вимог безпеки та перебувати в укриттях. Також заборонений рух всіх видів плавзасобів на річках та озерах столиці.
Усі фото авторки.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua