Амбулаторія після деокупації Київщини та зараз. Фото: КОДА
Нова споруда дещо більша за зруйновану, обладнана за всіма стандартами та відповідає критеріям інклюзивності.
У Макарові, що на Київщині, фактично з попелу відродили медичний заклад. Фінансовий та гуманітарний внесок зробили міжнародні та благодійні організації, меценати і приватні донори. Тепер у новозбудованій амбулаторії первинну меддопомогу отримуватимуть понад 19 тисяч мешканців громади.
У Департаменті охорони здоров’я Київської ОДА зазначають, що медзаклад з перших днів вторгнення ворога на Київщину був в епіцентрі бойових дій. Неодноразовими обстрілами в ній були пошкоджені фасад і вікна. 28 березня минулого року споруда була знищена вщент вибухом від прямого потрапляння російського артилерійського снаряду.
«Це була сучасна будівля, зведена за канадськими технологіями. До повномасштабної агресії Макарівська медична амбулаторія загальної практики-сімейної медицини встигла пропрацювати трохи більше як рік», — йдеться у повідомленні.
Менше аніж рік знадобилося, щоб її відбудувати з нуля. Тепер тут працюють девʼять сімейних лікарів, терапевт та три педіатри.
Як повідомляла журналістка видання «Вечірній Київ», днями лікарі Охматдиту оглянули сотні дітей у Макарові. У холі ліцею батькам давали направлення, а обстежували на другому та третьому поверсі ліцею у 14 кабінетах. Того дня був ажіотаж: працював педіатр, лор, невролог, гастроентеролог, інфекціоніст, хірург, алерголог, лор та інші. Словом, за день готувалися прийняти близько 300 людей.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua