12 серпня Kyiv Symphony Orchestra виступить разом із всесвітньовідомим піаністом Рудольфом Бухбіндером на одному з найпрестижніших та найбільших оркестрових фестивалів — Grafenegg (Австрія).
Український оркестр представить Симфонію №2 Левка Ревуцького та П’ятий концерт Людвіга ван Бетховена під орудою головного диригента оркестру Луїджі Ґаджеро.
Рудольф Бухбіндер — художній керівник фестивалю та піаніст. Фото: Marco Borggreve
Рудольф Бухбіндер є засновником та художнім керівником фестивалю з 2007 року.
Понад півсторіччя він співпрацює з видатними оркестрами та диригентами по всьому світу. Його інтерпретації Бетховена вважаються еталонними: зокрема, він близько 60 разів виконував 32 сонати композитора у 45 країнах.
Київський симфонічний оркестр на концерті в Kuppelsaal, Hannover. Фото: Elza Zherebchuk
«Нашою місією є відкриття української культури та музики у світі завдяки зокрема виступам на відомих європейських фестивалях з творами українських композиторів. Для виступу в Графенезі ми спеціально обрали масштабну Другу Симфонію Левка Ревуцького, яка вважається не тільки вінцем творчості композитора, а й центральним твором української музики першої половини XX сторіччя», — коментує подію директор Kyiv Symphony Orchestra Олександр Зайцев.
За його словами, в ній широко використані мелодії різних народних пісень, які за велінням автора народжують дивовижне і різнобарвне симфонічне полотно.
«Ми впевнені, що ця музика залишить великий відгук в серцях слухачів», — зазначив директор оркестру.
Акустична зала Wolkentrum. Світлина надана організаторами
Фестиваль Grafenegg є одним із найважливіших оркестрових фестивалів у Європі, де природа й архітектура зливаються в єдиний витвір мистецтва. Концерт відбудеться в акустичній залі Wolkentrum («Хмарна Вежа») — одній з найкращих у світі сцен просто неба в оточенні природного ландшафту та старовинного замку.
Виступ транслюватиме Національне телебачення та Національне радіо Австрії.
Програма:
Людвіг ван Бетховен, Концерт для фортепіано з оркестром мі-бемоль мажор op.73
Левко Ревуцький, Симфонія №2 мі-мажор op.12 (1927, перша редакція)
Київський сифонічний оркестр у Берлінській філармонії. Фото: Elza Zherebchuk
Довідка: Заснований у 1979 році, Kyiv Symphony Orchestra (далі по тексту — KSO) став одним із найцікавіших культурних явищ в Україні за останні роки. Оркестр приділяє особливу увагу збереженню та просуванню українських музичних скарбів.
Після повномасштабного вторгнення відправився в тур «Voice of Ukraine», в межах якого представив українську класичну програму в найважливіших європейських концертних залах, таких як Berliner Philharmonie, Elbphilharmonie в Гамбурзі, Gewandhaus у Ляйпцигу, Cité de la musique в Парижі та у Варшавській філармонії, також — перед лідерами країн NATO на саміті в Мадриді 29 червня 2022.
В репертуарі оркестру музика від 16-го століття до наймолодшого покоління композиторів. Саме за якість інтерпретацій сучасної музики KSO та головний диригент оркестру Луїджі Гаджеро у 2022 році отримали нагороду Musical Contest Фондації Принца П’єра в Монако.
З моменту заснування оркестр супроводжує найважливіші державні свята України.
З 2020-го року KSO представляє німецька агенція KD Schmid.
З квітня 2023 року KSO під офіційним патронатом однієї з найстаріших філармоній Європи — Берлінської філармонії.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua