Часник — корисний продукт. Фото: freepik.com
Медики не заперечують корисних властивостей цієї спеції.
Багато українців вважають, що регулярне вживання часнику допомагає захиститися від застуди та грипу. Але чи насправді ця спеція може допомогти не захворіти чи швидше одужати від вірусної інфекції?
На це запитання відповіли у Міністерстві охорони здоров’я.
«Можливо, але поки це не доведено. Численні статті в інтернеті посилаються на різні дослідження про антибактеріальні та противірусні властивості часнику або добавок із ним. Проблема полягає в тому, що якість майже всіх цих досліджень дуже низька, а кількість людей, які брали в них участь, занадто мала, щоб робити з них серйозні наукові висновки», — йдеться у повідомленні.
Однак у МОЗ не заперечують корисних властивостей часнику. Адже це чудовий продукт, який містить марганець, вітамін B6, вітамін С, селен та ще безліч корисних речовин. Також в його складі є аліцин — рідина, яка, можливо, допомагає людині боротися з бактеріями та вірусами — вчені все ще продовжують вивчати це питання.
«Тому якщо ви любите часник, сміливо додавайте його до свого раціону. Але пам’ятайте, що часник може і зашкодити. Обережними із часником слід бути людям із рефлюксною хворобою — у них він може викликати печію. А також людям, які приймають ліки, що розріджують кров. Часник має схожий ефект, і можуть виникнути проблеми зі згортанням крові», — стверджують фахівці.
Для запобігання застуді медики радять частіше мити руки з милом, провітрювати приміщення, уникати натовпів та дотримуватися дистанції з іншими людьми.
Читайте також, коли дітям можна їсти піцу: киянам нагадали правила здорового харчування.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua