Столичні лікарі пролікували 9894 пацієнти за перший місяць повномасштабної війни. Фото: Олексій Самсонов
На той момент на робочих місцях залишилася лише половина медиків.
У Києві за перший місяць повномасштабного вторгнення пролікували майже 10 тисяч хворих та провели майже дві з половиною тисячі хірургічних операцій. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург на засіданні колегії департаменту 1 березня.
Зокрема, за цей період столичні лікарі пролікували 9894 пацієнти, з них 124 — з інфарктом міокарда, 433 — з гострим порушенням мозкового кровообігу 871 — з короновірусною інфекцією.
Крім того, лікарі провели 2448 операцій, 1251 сеанс хімієтерапії для онкохворих та 5025 сеансів гемодіалізу для 898 пацієнтів. Ще 246 пацієнтам надали допомогу на травмпунктах.
Під час активних бойових дій у Київській області у столиці невідкладну стоматологічну допомогу отримали 3667 осіб, з них — 1967 військовослужбовців та 340 дітей.
Також за цей час прийняли 858 пологів. У столиці на світ з’явилися 876 малюків, в тому числі 19 двієнь.
При цьому у Києві забезпечили безвідмовне надання медичної допомоги військовим, цивільним та внутрішньо переміщеним особам.
Зазначимо, що на той момент на робочих місцях була присутня половина від усіх медичних працівників.
Валентина Гінзбург. Фото: Олексій Самсонов
Валентина Гінзбург розповіла, що у Києві в перший місяць повномасштабної війни вдалося забезпечити безперебійне надання медичної допомоги не тільки мешканцям Київської області, а й з інших регіонів.
«Дякую хірургам, які починали з незначних вогнепальних поранень, а потім це були важкі ушкодження. Оперативні втручання тривали десятки годин.
Ми забезпечували безвідмовну медичну допомогу військовим, цивільним, внутрішньо переміщеним особам на всіх рівнях. На той час (на 1 квітня 2022 року — ред.) залишилося 52% медичних працівників працювати в галузі», — зазначила Валентина Гінзбург.
Медики також проводили евакуацію і надання екстреної медичної допомоги з місць прильотів у Києві. Вивозили поранений під час активних бойових дій у Київській області та з інших регіонів. Зокрема, столичні бригади працювали у Херсонській області, додала вона.
Загалом за 2022 воєнний рік медична система Києва не лише впоралася з покладеними завданнями, а й продовжила удосконалюватися. У столиці відкрили низку нових відділень, збільшили потужності медичних закладів та продовжили медичні реформи.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua