У Всеукраїнський День пам’яті захисників Донецького аеропорту, київський міський Центр допомоги ветеранам АТО/ООС організував фотовиставку робіт кіборга та воєнного фотографа Руслана Боровика та запросив для живого спілкування родини загиблих героїв та ветеранів-кіборгів. Захід відбувся у Vcentri Hub Шевченківського району.
Павло Долинський
Виставка «Героїчна оборона Донецького аеропорту» — це фотографії, зроблені Русланом Боровиком «Багдадом», кіборгом, під час захисту аеропорту. Це фото з самого пекла, яким у 2014 — 2015 роках був ДАП — говорить заступник директора міського Центру допомоги ветеранам Павло Долинський.
Руслан Боровик
Руслан Боровик двічі брав участь у миротворчих місіях в Іраку та мужньо пройшов пекло у Донецькому аеропорті у 2014-2015 роках. А від 24 лютого 2022 року боронив батьківщину у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Навесні загинув у боях на сході України.
Людмила Боровик
«Руслан для мене завжди був і залишиться патріотом, воїном-захисником, батьком наших дітей. Він справжній…», — говорить Людмила Боровик, дружина кіборга. «У 2014 році він мобілізувався разом з фотоапаратом. У ДАПі не випускав з рук гранатомет і фотоапарат. У нас ще залишилася безліч знімків та відео, які не увійшли в фотоальбом, випущений у 2015 році. Є задум видати ще один. А любов до фотографування у Руслана виникла через те, що дуже любив малювати», — додає вона.
Ніна Брановицька
«Наші хлопці вийшли з будинків, закрили двері та пішли у вічність. Вони захищали нас з вами — родини, батьків, дітей, свою землю. Їхня історія — це історія любові. Мені часто говорять воїни: „Ми пам’ятаємо хлопців з ДАПу. Так як і вони, ми вгриземося в землю тут і не пустимо ворога далі“. Я хочу побажати нашим військовим, які зараз захищають Україну, воєнної удачі, повернення з перемогою додому живими. Ми всі їх любимо й чекаємо», — сказала Ніна Костянтинівна Брановицька, мати кіборга, Героя України Ігоря Брановицького.
***
Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів. За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами».
У період з 18 до 21 січня 2015 року через підрив окупантами термінала ДАП загинуло 58 «кіборгів», тож 21 січня було ухвалено рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, декого — посмертно.
Задля вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора, та продовження найкращих бойових традицій в системі Міністерства оборони України встановили День вшанування захисників Донецького аеропорту, який відзначатимемо щороку 20 січня.
У ДАП та селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.
В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики. За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами». Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.
Фотороботи, зроблені у ДАПі Русланом Боровиком
«Вечірній Київ» повідомляв, що нині на Луганщині окупанти розгорнули «польовий шпиталь» для «вагнерівців» у пологовому будинку.
Особовий склад армії російських окупантів за минулу добу зменшився на 770 солдатів та офіцерів.
Фоторепортаж Бориса Корпусенка
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua