Про цю ініціативу повідомили у телеграм-каналі Міністерства культури та інформаційної політики України.
15 жовтня цьому проєкту виповнилося три роки. За цей час на музичній платформі були зібрані понад 250 альбомів 107 українських композиторів, а також безліч статей та анотацій про українських композиторів та їхні твори — від середньовіччя до сучасності.
Проєкт поєднує мобільний застосунок та медіаплатформу для презентації української класичної музики. Додаток містить музичний аудіо- та відеоконтент, пов’язаний з іменами українських композиторів, їхні біографії та музикознавчі коментарі до творів.
Фото: Ukrainian Live Classic
Завдяки доступності додатка в Apple Store та Google Play Market збільшилася можливість розширюючи цільову аудиторію українського музичного мистецтва, популяризувати та розвивати український аудіовізуальний продукт в Україні та за кордоном. Також проєкт сприяє диджиталізації у сфері української культури та промоції віднайденої в архівах класики та фондових записів. Додаток та платформу створено англійською та українською мовами.
З початку повномасштабного вторгнення, платформа отримала ще один напрям розвитку — Ukrainian Scores. Це найбільша база даних української класичної музики. На сьогодні в ній налічується понад 3500 творів українських композиторів у різних жанрах, стилях і епохах — від епохи Відродження до сучасної музики.
Вже задоволено понад 2000 заявок на ноти з усіх куточків світу. Українську музику вже виконували наживо за нотами з Ukrainian Scores в США, Швеції, Німеччині, Італії, Великобританії, Австралії та багатьох інших країнах.
До теми: класична музика та доповнена реальність: у столиці відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом». ВІДЕО
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua